یکشنبه 1 اسفند 1389

فارماکولوژی بوتولینم2

   نوشته شده توسط:    

مکانیزم کاستن درد

حدود دو دهه است که می دانیم بوتولینم نوع A باعث کاهش دردهای ناشی از دیستونی سر و گردن می شود.همچنین گزارش شده است که بوتولینم نوع A باعث کاهش سردرد ، دردهای پشت و همچنینی میگرن می شود.بوسیله مکانیزم عملی که دقیقا وابسته به اعصاب نیست.

مطاعات پیش بالینی نشان داده است که تزریق زیر جلدی بوتولینم نوع A در موش باعث کاهش درد می شود. این نتایج بوسیله نتایج بدست آمده از محیط  IN VITRO نشان می دهد که بوتولینم نوع A باعث مهار آزاد سازی نوروپپتیدها و گلوتامات می شود ، تایید می شود. ما معتقدیم که عمل ضد دردی بوتولینم نوع A به واسطه عمل مستقیم بر روی عصب های حسی خارجی حساس شده و کاهش ثانویه غیر مستقیم حساسیت مرکزی است.

نوشته شده توسط جابر ظفری و احسان صحرایی


ادامه مطلب

یکشنبه 1 اسفند 1389

فارماکولوژی بوتولینم

   نوشته شده توسط:    

سم بوتولینم A یک درمان خوب برای دیستونی های سر وگردن است.مطالعات اخیر بر روی درمان دردهای گردن ،نارسایی های در حلق که باعث اشکال در بلع و اشکالهای حس چشایی صورت گرفته است.سم عصبی بوتولینم باعث مهار اگزوسیتوز در نورون ها بعد از تزریق در بافت هدف (عضلات)می شود.عمل موضعی بوتولینم در بسیاری از بیماری ها سودمند است،نتیجه این اعمال موضعی با مشخصه های خاص سم عصبی مخلوط می شود که باعث ایجاد تنوع در خواص سمی بوتولینم می شود.در این مقاله فارماکولوژی پایه و بالینی سم عصبی بوتولینم و تاثیر برروی ساختار مولکول ، مکانیزم و فرمولاسیون آن در فارماکولوژی بررسی می شود.دلایلی برای مکانیزم های عمل اضافی فراتر از رفتارهای معمولی آزادسازی استیل کولین در نظر گرفته شده است.

سم بوتولینم نوعA یک درمان مهم برای دیستونی های موضعی سر و گردن است که شامل اسپاسم های گونه که باعث اشکال در حرف زدن می شود،دیستونی فک و دیستونی های گردن است.

نوشته شده توسط جابر ظفری و احسان صحرایی 


ادامه مطلب

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو